Czy można uwodzić zapachem? Oczywiście, że tak, a feromony są na to najlepszym dowodem! Nie jest to jednak „zapach” w klasycznym tego słowa ujęciu, bowiem feromony nie są swobodnie wyczuwalne przez człowieka w sposób świadomy. Mimo to jednak wywołują bardzo intensywne reakcje; wśród których najważniejszymi są oczywiście pożądanie i podniecenie. Do tej pory największą popularnością cieszyły się feromony męskie, ale od niedawna istnieją także feromony damskie, zamknięte często w atrakcyjnej kompozycji zapachowej o „dodatkowych” właściwościach. Czy feromony działają? Prowadzone od lat badania jasno wskazują na istnienie, wykrywanie i wpływ tego typu substancji na rośliny, owady oraz zwierzęta; i chociaż sytuacja w przypadku feromonów ludzkich jest nieco bardziej skomplikowana, ich istnienie i skuteczność są niezaprzeczalne.

Co to są feromony?

Z naukowego punktu widzenia feromony są niezwykle interesującą substancją: przez długi czas uważano, że wytwarzane są tylko przez rośliny, owady i zwierzęta. Używane są przez nie do komunikowania i wywierania wpływu na otoczenie, informowania o zagrożeniu czy zaznaczania terenu. Z chemicznego punktu widzenia feromon to lotny związek chemiczny, złożony najczęściej kilku składników, z jednym dominującym. Za wykrywanie i odczuwanie feromonów odpowiedzialny jest narząd lemieszowo-nosowy (VNO, od ang. vomeronasal organ). Opisany przez holenderskiego lekarza Fredericka Ruyscha w pierwszej połowie XVII wieku początkowo występować miał u roślin i zwierząt, nie zaś u ludzi, jednak badania prowadzone już w XX wieku wykazały, że i człowiek komunikuje się za pomocą feromonów. Co to oznacza w praktyce? Substancje te mogą wspomóc nas w wywołaniu określonej reakcji partnera czy partnerki, uczynić nas atrakcyjniejszymi w ich oczach oraz, co najważniejsze, wywołać podniecenie i pożądanie.

Czy feromony działają? 

Dziś wiadomo już, że człowiek ma zdolność zarówno produkowania, jak i wyczuwania tych tajemniczych substancji, a feromony ludzkie zyskały sobie ogromną popularność. Fakt, że realnie wpływają na to, jak postrzegamy drugą osobę, czyni je substancjami o szerokim zastosowaniu – chociaż tym najpopularniejszym jest oczywiście chęć wywołania podniecenia. Czy feromony działają? W kierunku tym prowadzone są liczne badania, z których wiele wskazuje na wysoką skuteczność tych substancji, wciąż jednak poznawany jest dokładny mechanizm ich działania oraz struktura chemiczna. O skuteczności feromonów świadczy również fakt, że wykorzystywane są w leczeniu niskiego libido – wpływają bowiem pozytywnie na poziom hormonów oraz na neuroprzekaźniki.

Feromony damskie i feromony męskie – najważniejsze różnice 

Badania dotyczące skuteczności feromonów prowadzone są od lat i dotyczą wielu substancji – warto więc wspomnieć o kilku konkretnych i najlepiej jak dotąd poznanych. Jeżeli chodzi o feromony dla mężczyzn, to najważniejszymi są:

  • androstenol, mający za zadanie przyciągać kobiety i wpływać na ich nastrój,
  • androstadienon, wpływający na emocje między mężczyzną a kobietą,
  • androsteron, który wzmacniać ma działanie innych feromonów.

W przypadku feromonów dla kobiet mówimy zaś przede wszystkim o substancjach takich jak:

  • estratetraenol, czyli związek chemiczny zbliżony do estrogenu, hormonu żeńskiego. Naturalnie spotkać można go u kobiet w trzecim trymestrze ciąży; wzmaga podniecenie zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Dodatkowo u panów wpływa na podniesienie poziomu energii,
  • kopulina, która naturalnie znajduje się w wydzielinie pochwowej. Jej zadaniem jest zwiększenie produkcji testosteronu – niektóre badania wskazują, że nawet o 150%! Co ciekawe, najwyższy poziom tego feromonu występuje podczas dni płodnych.

Jeszcze do niedawna to feromony męskie cieszyły się największą popularnością i były najlepiej przez nas poznane. Ostatnie lata to jednak wzrost popularności feromonów damskich – sięga po nie coraz więcej pań. Dostępne są zarówno w czystej, bezzapachowej postaci, jak i w formie perfum damskich z feromonami.

Feromony – opinie i przeciwskazania

Co do zasady nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania feromonów – są to bowiem substancje występujące w ludzkim organizmie naturalnie, a ich stężenie jest bardzo niskie, wciąż jednak bardzo skuteczne. Korzystający z dobrodziejstw feromonów podkreślają ich subtelne, ale korzystne działanie: kobiety wskazują, że perfumy z feromonami polepszają nastrój mężczyzny, a także zmniejszają jego zmęczenie, a one same stają się dla nich atrakcyjniejsze i bardziej uwodzicielskie. Perfumy męskie z feromonem sprawiają zaś, że kobiety postrzegają panów jako bardziej pociągających oraz interesujących.

Perfumy – feromony Malvolia, czyli jak wzbudzić pożądanie

Z feromonów korzystać możemy na dwa sposoby: za pomocą czystej, bezzapachowej substancji lub też wzbogaconych kompozycją zapachową i zastępujących klasyczne perfumy. Na uwagę zasługuje marka Malvolia, mająca w swojej ofercie najwyższej jakości produkty z obydwu tych kategorii. Malvolia Day Dream to feromony damskie połączone z lekkimi, kwiatowymi perfumami, idealnymi na okres wiosenno-letni. Pozwolą poczuć się pewnie w każdej sytuacji i przyciągać pełne zainteresowania spojrzenia. Malvolia After Dark to z kolei propozycja na wieczór – intensywniejsza, wyrafinowana i bardzo skuteczna w wywoływaniu pożądania u mężczyzn. W ofercie znajduje się także Malvolia Pure, czyli czyste feromony, które łatwo połączyć z własnymi, ulubionymi perfumami. Każda z propozycji zamknięta jest w gustownym, eleganckim atomizerze.

Feromony Malvolia

 Postaw na feromony – cena nie jest wysoka, a efekty są jej warte!

Cena feromonów zależna jest przede wszystkim od tego, czy zdecydujemy się na wersję „czystą”, czy na perfumy z feromonami, zależna będzie również od marki oraz pojemności. Warto zainteresować się opiniami na temat konkretnych producentów i postawić na sprawdzone i rekomendowane rozwiązania. Jedno jest pewne: feromony to wyjątkowe związki chemiczne, z których dobrodziejstw po prostu grzech nie skorzystać. Natura dała nam bowiem substancje mogące wpływać na naszą atrakcyjność w oczach innych, wywoływać u nich pożądanie i, tym samym, polepszać nasze życie seksualne – naprawdę warto więc wypróbować, jak działają w praktyce. I świetnie się przy tym bawić.