Kobiety mają swoje potrzeby seksualne i wbrew powszechnej opinii, bardzo często są one znacznie mocniejsze niż u panów. Dlatego jeśli w danym czasie nie ma żadnego pana pod ręką, erotyczne gadżety dla kobiet mogą być bardzo użyteczne. Można sobie oczywiście poradzić zupełnie samodzielnie, ale skorzystanie z odpowiedniego narzędzia erotycznego sprawia, że efekty są znacznie lepsze. Tym bardziej, że wiele pań ma problem z osiągnięciem orgazmu, jeśli nie ma w zbliżeniu silnego elementu emocjonalnego, a w tym wypadku mówimy raczej o odreagowaniu niż uniesieniach.

Wibratory

Kiedy dyskusja schodzi na gadżety do masturbacji dla kobiet, tematem numer jeden są zawsze wibratory. Polski język jest tutaj trochę nie do końca rozwinięty i mianem wibratorów potocznie określa zarówno sztuczne penisy jak i sztuczne penisy z funkcją wibrowania lub pulsacji, czyli właściwe wibratory. Nawiasem mówiąc, wibratory nie muszą wcale mieć kształtu fallicznego.
Warto tutaj zaznaczyć, że wibratory to na dzisiaj szalenie rozrośnięta grupa drastycznie różnych przedmiotów. Sprzęt ten można by dzielić na masę różnych kategorii i opisywać na sto sposobów. W praktyce najważniejszy jest jednak podział na wibratory klasyczne, które umożliwiają penetrację i traktują ją jako element podstawowy oraz na wibratory skupiające się na łechtaczce. Te ostatnie często nie przypominają naszych typowych wyobrażeń o wibratorach, bo po prostu nie muszą.

Ssanie łechtaczki

Bezpośrednia stymulacja łechtaczki to temat tyleż ciekawy, co kontrowersyjny, ponieważ dla niektórych pań jest to za dużo w zbyt krótkim czasie, ale jeszcze większa grupa uważa specjalne przyrządy zasysające łechtaczkę za największy wynalazek człowieka od czasu koła, jeśli nie ognia. Te dość specyficzne przyrządy do masturbacji zdecydowanie nie udają męskiego przyrodzenia i nie marnują też czasu. Zwłaszcza w odrobinę bardziej wprawnych rękach są w stanie zapewnić naprawdę eksplodujący orgazm w bardzo krótkim czasie, co często uważane jest za ogromną zaletę.