Czasy kiedy sklepy erotyczne oferowały kobietom jeden rodzaj wibratora i podstawowe gadżety erotyczne, minęły już bezpowrotnie. Dziś możemy przebierać w wibratorach i w różnych odmianach tego typu urządzeń.

Stymulacja

Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka stymulacja jest dla nas najlepsza i daję nam najwięcej satysfakcji. Wibratory dla kobiet dzielą się głównie ze względu na punkt i miejsce, jakie możemy nimi skutecznie stymulować. Jednymi z najpopularniejszych są wibratory łechtaczkowe. Mają one niewielkie kształty i są wyjątkowo poręczne. Ich zadaniem jest stymulowanie i pobudzanie łechtaczki. Dużo większy rozmiar mają wibratory waginalne. Najczęściej o podłużnym kształcie, doskonale sprawdzają się do penetracji. Taki wibrator powinnyśmy wybierać, gdy nasze najwrażliwsze strefy znajdują się wewnątrz ciała. Ostatecznie na rynku znajdziemy też wibratory punktu – G. Osławiony punkt G znajduje się na przedniej ścianie pochwy, około 2,5-5 cm od jej wejścia. Pobudzanie tego obszaru może wywoływać bardzo silne orgazmy. Cechą charakterystyczną tego typu urządzeń jest ich specyficzne wyprofilowanie. Dla pań, ale także panów stworzono też wibratory analne.

Moc wibrowania

Wibratory mogą mieć różną siłę i moc wibrowania. Jeśli jesteśmy osobą początkującą w korzystaniu z tego typu zabawek lub znamy swoje ciało i doskonale wiemy, że wystarczy nam delikatna stymulacja do osiągnięcia orgazmu, to korzystniej jest wybrać ten wibrator, który ma mniejszą siłę wibracji. Kiedy zaspokajamy się mocnymi i szybkimi ruchami, prawdopodobnie będziemy potrzebować silniejszego wibratora. Najlepszym jednak wyborem jest kupić urządzenie, które ma regulacje prędkości, a wybór mocy wibracji będzie w nim stosunkowo duży. Tym samym jesteśmy tutaj w stanie, samodzielnie dobrać, najwłaściwszą moc wibracji do naszych potrzeb. Jest to o tyle korzystne rozwiązanie, że nie zawsze potrzebujemy silnych doznań, aby osiągnąć orgazm. Wybierając tego typu model, możemy sobie zostawić dowolność wyboru.