BDSM

Akcesoria do BDSM – PAR L’AMOUR Warszawa

Dodaj pikanterii

BDSM to dziś już nie tylko ekskluzywna erotyczna zabawa dla nielicznych czy też styl życia dla prawdziwych Pań i Panów oraz ich niewolnic i niewolników. Dzięki książce, a potem filmowi „50 twarzy Greya” elementy znane z BDSM, a szczególnie akcesoria BDSM trafiły dziś do sypialni wielu Polaków. Co prawda osoby, dla których BDSM jest stylem życia nieco się na tą popularność zżymają. Nie ma niczego złego, że elementy BDSM oraz akcesoria BDSM mogą po prostu dodać pikanterii każdej, nawet „zwyczajnej” parze.

Warto jednak wiedzieć co to jest BDSM. W sensie nazewnictwa to skrót i kombinacja takich słów, oddających charakter relacji, jaka się nawiązuje na stałe lub na potrzeby jednego kontaktu:

B&D – wiązanie i dyscyplina (ang. bondage&discipline): rozkazywanie i zmuszanie do robienia różnych rzeczy, karanie za złe zachowanie (kary mogą być zarówno fizyczne, jak i symboliczne, np. czasowe zerwanie kontaktu z partnerem, który jest uległy)

D/S– dominacja i uległość (ang. dominance/submission): kreowanie sytuacji seksualnych, w której jedna strona (on lub ona) jest dominująca i rządzi w tym przedstawieniu, a druga jest całkowicie uległa.

SM – sadyzm i masochizm: sadyście sprawia przyjemność zadawanie bólu, masochiście-odczuwanie, doznawanie bólu i upokorzeń.

Odmian BDSM jest bardzo wiele, a relacje mają pełen wachlarz intensywności od zabaw erotycznych po styl życia, w którym zasady te przenoszone są także na inne jego sfery, poza sypialnię. Ale na pewno każdy może korzystać z bogactwa BDSM jako inspiracji do zabaw w sypialni, bez głębszego wchodzenia w ideologię. Kajdanki, klapsy, odgrywanie ról, oddawanie partnerowi na jedną noc pełnej kontroli nad własnym ciałem czy przebiegiem spotkania może być ekscytującą odmianą w rutynie i podkręcić temperaturę każdego związku.

Czekamy na Ciebie