Większość seksuologów jest zgodnych. Sprzeciw mężczyzn wobec używania zabawek erotycznych wiążę się z obawą o własną seksualność.

Motywacja

Zabawki erotyczne pozwalają zbadać siebie i dowiedzieć się, co lubisz. Choć wedle badań prawie połowa mężczyzn nie jest przeciwna stosowaniu zabawek erotycznych w łóżku, to są tacy, którzy odczuwają pewną niepewność, kiedy partnerka kupuje gadżety erotyczne. Wydaje im się, że będzie to uznane za ich seksualną porażkę.

Jeśli twój partner obawia się, że sztuczny penis przyćmi jego talenty seksualne, podkreśl, że jest to po prostu nowe i interesujące doświadczenie, a jedyną intencją jest tutaj dobra zabawa i nowe wrażenia. Powiedz swojemu mężczyźnie, ile nowych emocji i wrażeń można uzyskać za pomocą wibratora. Nie wiesz jak rozpocząć tę rozmowę? Na początek spróbuj wspomnieć o zabawkach erotycznych w życzliwie, neutralny sposób. Powiedz, że widziałaś w sieci lub w telewizji coś, co cię zainteresowało lub może być dla niego interesujące.

Wybierz zabawkę

Przede wszystkim określ swoje potrzeby i poinformuj o nich partnera. Współcześnie w sex-shopach znajdziemy tysiące modeli zabawek erotycznych i z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Nie wahaj się poprosić o pomoc sprzedawcę, ponieważ funkcje urządzeń nie zawsze są oczywiste. Czasami skromnie wyglądający masażer może być prawdziwym skarbem i pomocą w sypialni. Jeśli chcesz namówić partnera na zakup, to najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wspólne dokonywanie wyboru. Jeśli oboje nie korzystaliście wcześniej z zabawek erotycznych, niech ta pierwsza sprawi przyjemność wam obu. W końcu jest znacznie przyjemniej i ciekawiej, gdy obaj partnerzy mogą ocenić nowy produkt. Dobrą opcją jest skorzystanie z wibratora o kształcie podkowy, który może jednocześnie stymulować penisa i punkt G. Namawiając partnera na zakup zabawki, postaraj się „sprzedać” to w pakiecie z seksowną bielizną erotyczną. W ten sposób stworzysz swoisty wabik, który sprawi, że trudniej będzie mu odmówić zakupu. Dodatkowo podczas zakupu cały czas podkreślaj, że korzystanie z zabawek erotycznych nie ma nic wspólnego z jego męskością i seksualnością. Mów o nowych możliwościach, jakie dają gadżety, a nie o nudzie w sypialni.